Agregaty na gaz

Prąd jest potrzebny niemalże w każdym miejscu, a czasem nawet w kilku miejscach. Dzięki agregatom prądotwórczym przenośnym można zabrać agregat w każde miejsce jeśli tylko posiadamy transport do jego przewozu. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i wygodne.

Przenośne agregaty prądotwórcze

Agregat prądotwórczy to świetne rozwiązanie jeśli jesteśmy w sytuacji, gdzie nie ma dostawy prądu stałego. Może być to budowa, działka, czy jakiś inny obszar. Wówczas najlepszym wyborem może być przenośny agregat prądotwórczy. Ze względu na to, że jest przenośny z łatwością można go przewieźć w dane miejsce. Należy wówczas zmierzyć rozmiar agregatu, zadbać o bezpieczny i stabilny przewóz i bez problemu możemy go przemieścić. Trzeba pamiętać również przy wyborze takiego agregatu prądotwórczego, aby dobrać odpowiednią moc agregatu do urządzeń jakie chcemy nim zasilić. Jest to bardzo ważne, ponieważ zły dobór mocy może przeciążyć sieć prądu i dojdzie do zwarcia, czego nikt by nie chciał.

Podział przenośnych agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze mogą dzielić się na trójfazowe i jednofazowe. Te pierwsze posiadają trzy fazy, a na jednej fazie można uzyskać maksymalnie 1/3 mocy maksymalnej agregatu prądotwórczego. Z uwagi na to, że w przypadku agregatów trójfazowych można podłączyć więcej urządzeń o większej liczbie mocy, istnieje większe ryzyko nadmiernego obciążenia. Aby tego uniknąć należy zasięgnąć profesjonalnej porady, jak wszystko dobrać, aby dokładnie razem współgrało i prawidłowo przewodziło prąd do danych urządzeń. Istnieje również druga grupa, są to agregaty jednofazowe. Tutaj sprawa wygląda dużo prościej, ponieważ możemy zasilać urządzenia jedynie o mocy 230 V, a obciążenie idzie tylko na jedną fazę, a więc istnieje o wiele mniejsze ryzyko obciążenia, w przeciwieństwie do agregatu trójfazowego. Dobór odpowiedniego przenośnego agregatu prądotwórczego pozwoli bezpiecznie z niego korzystać i z powodzeniem zasilać dane urządzenia.

Sprawdź też agregaty stacjonarne w naszym sklepie.