Agregaty Stacjonarne

Przewodzony prąd dzięki agregatom prądotwórczym pozwoli na szybkie i proste korzystanie z danych urządzeń. Jedna z grup agregatów to agregaty stacjonarne. Są odpowiednie do domu i ogrodu.

Agregaty stacjonarne – zastosowanie

Jeśli często wykonujemy prace remontowe, czy majsterkowe w domu i wokół niego i niezbędny nam jest do tego prąd, do którego czasem nie mamy dostępu idealnym rozwiązaniem będzie agregat stacjonarny. Jak sama nazwa wskazuje nie może być on przemieszczany, a zatem najważniejszą kwestią jest wybranie miejsca, gdzie będzie stał i nikomu nie zawadzał. Oprócz sprawy wygody, ważne jest również bezpieczeństwo, a zatem dobranie odpowiedniego miejsca jest bardzo ważne, aby zapobiec ewentualnym tragediom, czy wypadkom. Agregaty stacjonarne mogą być również używane na działkach. Jak wiadomo w takich obszarach często nie mamy dostępu do prądu stałego, a zawsze jest nam potrzebny. W takiej sytuacji na prywatnej działce warto zastosować agregat prądotwórczy stacjonarny.

Podział agregatów stacjonarnych

Agregaty stacjonarne można podzielić na otwarte, zabudowane lub w zabudowie kontenerowej. Wybór takiego agregatu zależy od potrzeb nabywcy. Najczęściej wybierane to agregatory zabudowane. Dzięki zabudowie istnieje możliwość, aby stały na dworze. Ich obudowa chroni agregat przed wszelkimi zjawiskami atmosferycznymi, jak deszcz i śnieg. Jest to bardzo wygodna forma, ponieważ nie zawsze mamy możliwość, aby je schować. W przypadku agregatów otwartych potrzebne jest do ich przechowywania odpowiednie pomieszczenie, aby nie wdały się żadne zbędne zanieczyszczenia. Z kolei agregat w zabudowie kontenerowej jest najprościej mówiąc jeszcze bardziej obudowany od normalnej obudowy. Zabudowa kontenerowa jest szersza, a agregat w niej ma więcej przestrzeni. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie zamierzamy postawić agregat i do czego ma nam służyć. Pozwoli to wybrać najlepszy agregat prądotwórczy do naszych zamierzonych działań.

Agregaty FOGO – cennik na naszej stronie.